Breadcrumbs home icon Used as home in breadcrumbs Breadcrumbs slash icon Used as slash in breadcrumbs Harmonica row icon Used in harmonica sections Button arrow Used as button arrow Phone icons Used in many elements 13x12 Pin icon Used in many elements 12x16 Envelope icon Used in many elements 12x10

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Poradnie Warszawa Psycholog dzieci

Psycholog dla dzieci Warszawa

Psycholog dla dzieci oferuje wsparcie dzieciom i młodzieży mierzącym się z trudami dorastania, traumami z okresu dzieciństwa a także mającym trudności z koncentracją oraz nawiązywaniem relacji z rówieśnikami. Dziecięca psychika jest o wiele bardziej wrażliwa i podatna na krzywdy, dlatego właściwa o nią troska jest niezwykle ważna. Psycholog dla dzieci przyjmuje w Warszawie w poradni CBT oferując wsparcie emocjonalne, diagnostykę a także leczenie chorób natury psychicznej i emocjonalnej.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa dla dzieci?

Psycholog dla dzieci to osoba posiadająca kwalifikacje i kompetencje do pracy z dziećmi i młodzieżą, na których zdrowie psychiczne i samopoczucie mają wpływ czynniki takie jak:

  • przykre doświadczenia w dzieciństwie oraz szkole,
  • trudności w nawiązywaniu relacji interpersonalnych z rówieśnikami,
  • problemy z uzyskiwaniem dobrych wyników w szkole i trudności w zebraniu myśli,
  • zachowania autodestrukcyjne i agresywna postawa względem otoczenia,
  • zdiagnozowane już choroby i zaburzenia natury emocjonalnej.

Psycholog dla dzieci przyjmujący w Warszawie w poradni CBT oferuje szeroki wachlarz narzędzi ułatwiających dzieciom i młodzieży przejście przez trudny okres dorastania lub dojrzewania. Dzięki kompetencjom oraz wiedzy zdobywanej podczas studiów, szkoleń oraz warsztatów każdy psycholog dla dzieci oferujący pomoc psychologiczną w poradni CBT w Warszawie zaproponować może dostosowany do indywidualnych potrzeb i predyspozycji pacjenta leczenie.

Pomoc psychologiczna dla dzieci w Warszawie

Pomoc psychologiczna dla dzieci udzielana przez specjalistów z powołaniem wpływa nie tylko na lepsze samopoczucie pociechy, ale również poprawia kompetencje miękkie pacjenta. Podczas terapii, niezależnie czy indywidualnej, czy grupowej, pacjent uczy się mówić o swoich doświadczeniach oraz wyrażać swoje zdanie w sposób nienaruszający granic osób znajdujących się w otoczeniu. Nabywane podczas spotkań z psychologiem umiejętności ułatwiają dziecku nawiązywanie relacji z rówieśnikami, budują jego pewność siebie a także wpływają na wyższe poczucie własnej wartości. Pomoc psychologiczna dla dzieci w Warszawie oferowana jest w poradni CBT i dzięki kompetencjom przyjmujących u nas psychologów przybrać może różne formy:

  • doraźnych konsulatcji psychologicznych,
  • terapii indywidualnej prowadzonej w dopasowanym do potrzeb pacjenta nurcie,
  • terapii grupowej pod okiem doświadczonych psychoterapeutów,
  • diagnostyce na podstawie wywiadu i przeprowadzonych badań psychologicznych.

Poszukujesz pomocy psychologicznej dla dziecka w Warszawie? Skontaktuj się z poradnią CBT oferującą najwyższe standardy opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży.

Na czym polega konsultacja psychologiczna dla dzieci?

Wstępem do każdego toku leczenia jest odpowiednia diagnoza. To właśnie jej postawieniu służy konsultacja psychologiczna dla dzieci. Pierwsze spotkanie z psychologiem dla dzieci polega na krótkim wywiadzie w trakcie którego zarówno rodzice, jak i sam pacjent, pytani są o powody wizyty i występujące trudności. Pomimo starań rodziców dzieci przechodzą okres dojrzewania dosyć burzliwie a proces budowania tożsamości opierający się na kontakcie z rówieśnikami i ustalaniu priorytetów wiąże się z odsunięciem od nich. W momencie, gdy trudności w komunikacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem ulegają eskalacji lub zachowanie nastolatka zaczyna budzić niepokój i wrażenie odbiegania od normy wtedy warto udać się na konsultację psychologiczną dla dzieci. Konsultacja psychologiczna dla dzieci w Warszawie prowadzona jest przez specjalistów z poradni CBT. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że oferowane przez CBT w Warszawie świadczenia medyczne z zakresu psychologii dziecięcej oraz psychiatrii zapewniają najwyższe standardy. W trakcie konsultacji przeprowadzany jest wstępny wywiad pozwalający określić naturę trudności występujących u nastolatka. Zdarza się, że konsultacja psychologiczna dla dzieci nie jest doraźnym środkiem pomocy, ale początkiem terapii w trakcie której dziecko uczy się w zdrowy sposób stawiać granice, mówić o swoich potrzebach a także mierzyć się z trudnościami. Skontaktuj się z poradnią CBT jeśli czujesz, że Twoja pociecha może potrzebować pomocy psychologicznej lub wsparcie w tym zakresie przyda się Tobie – serdecznie zapraszamy!

Lokalizacje

Znajdź poradnię

Posiadamy 15 lokalizacji na terenie Polski.
Zapraszamy do skontaktowania się z naszym Biurem Obsługi Klienta (BOK).