Breadcrumbs home icon Used as home in breadcrumbs Breadcrumbs slash icon Used as slash in breadcrumbs Harmonica row icon Used in harmonica sections Button arrow Used as button arrow Phone icons Used in many elements 13x12 Pin icon Used in many elements 12x16 Envelope icon Used in many elements 12x10

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Poradnie Otwock Psychiatra dzieci

Psychiatra dla dzieci i młodzieży

Psychiatra dla dzieci specjalizuje się w udzielaniu wsparcia i leczeniu dzieci i młodzieży z trudnościami wynikającymi z zaburzeń natury emocjonalnej oraz psychicznej. Doświadczony i wykwalifikowany psychiatra dla dzieci ma kompetencje do pracy z pacjentami w różnym wieku, dlatego jeżeli martwisz się o kondycję i stan psychiczny swojej pociechy skontaktuj się z Centrum CBT.

Psychiatra dla dzieci – kiedy umówić się na wizytę?

Na wizytę do psychiatry dziecięcego warto umówić się w momencie, kiedy dziecko lub nastolatek z trudem przechodzą okres dorastania lub dojrzewania. W zależności od wieku dziecko mierzyć się może z różnymi trudnościami, których osoby dorosłe mogą nie rozumieć, a jego krucha psychika bardzo podatna jest na zranienia stąd wsparcie psychiatry dla dzieci może być bardzo pomocne. Psychiatra dla dzieci specjalizuje się w diagnostyce chorób i zaburzeń psychicznych a także ich skutecznym leczeniu w oparciu o potrzeby i predyspozycje poszczególnych pacjentów.

Konsultacja psychiatryczna w trybie pilnym jest niezbędna w sytuacji zagrożenia życia (myśli i tendencje samobójcze, nasilona autoagresja, zaburzenia somatyczne zagrażające życiu i zdrowiu, które są powikłaniami zaburzeń psychicznych).

Konsultacja psychiatryczna w trybie planowym w sytuacji występowania:

– zaburzeń emocjonalnych (m.in. lękowych, depresyjnych, odżywiania) które utrudniają lub uniemożliwiają realizację zadań życiowych;

– wyraźnej zmiany zachowania;

– opóźnień w rozwoju dziecka, zaburzeń neurorozwojowych;

– jako element diagnozy różnicowej, gdy prezentowane objawy somatyczne nie znajdują uzasadnienia fizykalnego.

W Centrum CBT do każdego z naszych pacjentów podchodzimy bardzo indywidualnie, oferując zakres wsparcia spełniający ich potrzeby i oczekiwania. Dzieci i młodzież narażone są na wysokie oczekiwania, stres w środowisku szkolnym a także wpływ rówieśników, który nie zawsze wpływa na ich poprawny rozwój.

Zadbaj o zdrowie swojej dziecka ze specjalistami z Centrum CBT! Na konsultację do psychiatry dzieci i młodzieży można umówić się w placówkach Poradnia Centrum CBT na ul. Wołodyjowskiego i ul. Sarmackiej w Warszawie.

Konsultacje psychiatryczne dla dzieci

Konsultacje psychiatryczne dla dzieci to spotkania ze specjalistą, którego zadaniem jest określenie dysfunkcji, które utrudniają pacjentowi nawiązywanie zdrowych relacji i wpływają na jego złe samopoczucie. Przeprowadzany podczas konsultacji wywiad pozwala psychiatrze poznać pacjenta bliżej i zrozumieć problemy, z którymi się zmaga. Przeprowadzany podczas konsultacji psychiatrycznych dla dzieci wywiad umożliwia postawienie wstępnego rozpoznania lub diagnozy, które stanowią punkt wyjścia do efektywnego leczenia oraz poprawy stanu zdrowia pacjenta. Konsultacje psychiatryczne dla dzieci są doraźną lub stałą formą pomocy – pacjenci ze zdiagnozowaną chorobą mogą wymagać leczenia farmakologicznego, za którego konsultację i weryfikację skuteczności odpowiedzialny jest wdrażający je lekarz. Z tego powodu na konsultacje psychiatryczne przychodzą również pacjenci, którzy do zdrowego funkcjonowania (bez towarzyszących stanów lękowych lub braku koncentracji) potrzebują wsparcia w postaci środków farmakologicznych. Kompetencje i wiedza psychiatrów dziecięcych przyjmujących w Centrum CBT w Warszawie przy ul. Wołodyjowskiego i ul. Sarmackiej pomogą pokonać problemy zdrowia psychicznego.

Psychiatra dziecięcy

Psychiatra dziecięcy to osoba, która musi być empatyczna i wyrozumiała w celu zaskarbienia sobie dziecięcej lub nastoletniej przychylności. Dysponuje ona narzędziami oraz wiedzą, które pozwalają wdrażać leczenie dostosowane do potrzeb pacjenta, dlatego musi mieć szeroki zakres kompetencji. W Centrum CBT dbamy o najwyższe standardy świadczonych przez nas usług medycznych, dlatego każdy przyjmujący u nas psychiatra dziecięcy zapewnić może opiekę psychiatryczną niezbędną do odzyskania przez dziecko stabilności emocjonalnej i dobrostanu psychicznego. Skorzystaj z pomocy psychiatry dziecięcego W Centrum CBT w Warszawie przy ul. Wołodyjowskiego i ul. Sarmackiej i zapewnij swojemu dziecku najlepszą opiekę psychiatryczną!

Lokalizacje

Znajdź poradnię

Posiadamy 15 lokalizacji na terenie Polski.
Zapraszamy do skontaktowania się z naszym Biurem Obsługi Klienta (BOK).