Breadcrumbs home icon Used as home in breadcrumbs Breadcrumbs slash icon Used as slash in breadcrumbs Harmonica row icon Used in harmonica sections Button arrow Used as button arrow Phone icons Used in many elements 13x12 Pin icon Used in many elements 12x16 Envelope icon Used in many elements 12x10

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Poradnie Legionowo Psycholog dzieci

Psycholog dla dzieci Legionowo

Psycholog dla dzieci to specjalista mający doświadczenie w pracy z dziećmi borykającymi się z trudnościami natury emocjonalnej. Problemy wychowawcze? Złe wyniki w nauczaniu? Brak koncentracji i systematyczności? Wiele niezadowalających zachowań dziecięcych może wynikać nie z przekory, a być wywołanymi przez rozwijające się zaburzenia natury emocjonalnej. Psycholog dla dzieci posiada narzędzia i kompetencje do stawiania diagnoz oraz orzecznictwa w przypadku nawet najmłodszych pacjentów, dlatego jeśli martwisz się o stan emocjonalny swojej pociechy jest on właściwą osobą, do której możesz się skierować w celu uzyskania pomocy.

Konsultacje psychologiczne dla dzieci i ich rola w życiu pacjentów

Konsultacje psychologiczne dla dzieci dedykowane są nawet najmłodszym, kilkuletnim pacjentom. Pierwsze objawy nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) a także zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych pojawić się mogą już u małych dzieci wpływać one mogą na ich brak komfortu psychicznego lub poczucie niedopasowania do rówieśników. Im wcześniej zostaną one wykryte i zdiagnozowane tym szybciej rozpocząć można pracę nad korygowaniem zachowań prowadzących do złego samopoczucia u najmłodszych. Konsultacje psychologiczne dla dzieci to jeden ze sposobów na to, żeby zdiagnozować problem powodujący obniżenie samopoczucia i występowanie niepokojących, na pierwszy rzut oka, zachowań. Dzięki temu, że konsultacje psychologiczne dla dzieci umożliwiają wczesne wykrycie trudności u nich występujących, psycholodzy pracujący z dziećmi i młodzieżą mogą dostosować narzędzia i w taki sposób pokierować leczenie, by dziecko odczuwało ulgę po spotkaniach, budowało swoje poczucie własnej wartości a także chętnie i umiejętnie nawiązywało relacje z rówieśnikami.

Pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży – Legionowo

Nie tylko dzieci mogą potrzebować wsparcia i pomocy psychologicznej. O wiele częściej wymagają jej nastolatkowie i młodzież wchodząca w okres dojrzewania, w trakcie którego spotkać się może z pierwszymi naprawdę trudnymi doświadczeniami takimi jak inicjacja seksualna, budowanie własnej tożsamości a także poszukiwaniem siebie. Mimo swoich szczerych chęci rodzice często nie są dopuszczani do nastoletniego świata swoich pociech i pozostają jedynie biernymi obserwatorami. Niestety okres dojrzewania może być naprawdę wymagający, a zmiany wynikające z buzowania hormonów mogą być zarówno dla dorastających dziewcząt, jak i chłopców trudne. W żaden sposób dojrzewania nie ułatwia wylewający się z zakątków Internetu hejt, z którym młodzież nie potrafi sobie jeszcze radzić. Pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży mających trudności emocjonalne wynikające z przykrych doświadczeń w szkole lub środowisku młodzieżowym oferowana jest przez poradnię CBT w Legionowie. Dysponujemy zespołem specjalistów z wieloletnim doświadczeniem i praktyką, dzięki czemu zaoferować możemy najwyższe standardy opieki i pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa dla dzieci?

Większość rodziców zauważa problemy u swoich dzieci w momencie, gdy znacznie obniża się ich nastrój, następuje znaczne pogorszenie komunikacji a także zauważalny jest spadek wyników i osiągnięć w szkole. Młodzież oraz dzieci nie potrafią sobie samodzielnie poradzić z trudnymi emocjami a zdrowy rozsądek znika w momencie, gdy dziecku zaczynają towarzyszyć naprawdę przykre emocje. Martwi Cię przygnębienie Twojej pociechy? Nastąpił spadek osiągnięć w nauce? Twoje dziecko nie je i zaczyna się nietypowo zachowywać? To mogą być pierwsze symptomy tego, że Twoje dziecko może potrzebować wsparcia psychologa dla dzieci. Skorzystaj z pomocy psychologicznej dla dzieci oferowanej przez poradnię CBT w Legionowie i zapewnij swojemu dziecku bezpieczną przestrzeń, w której podzielić się będzie mogło swoimi trudnościami bez obaw o Twoje poczucie zawodu. Świadczona przez nas pomoc psychologiczna dla dzieci opiera się na współpracy z doświadczonymi psychologami oraz specjalistami mającymi wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi zmagającymi się z różnymi trudnościami. Oferujemy pomoc dostosowaną do potrzeb i stanu zdrowia Twojej pociechy tak, by efekty leczenia były satysfakcjonujące i pozwoliły Twojemu dziecku uwierzyć we własne siły oraz wartość.

Lokalizacje

Znajdź poradnię

Posiadamy 15 lokalizacji na terenie Polski.
Zapraszamy do skontaktowania się z naszym Biurem Obsługi Klienta (BOK).