Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności
RozumiemRodzicu! Czy Twoje dziecko często wpada w złość i ma z tego powodu kłopoty? Czy jest hałaśliwe, nieuważne, wierci się w ławce, jest ciągle w ruchu? A może ma trudności w czekaniu na swoją kolej lub często działa impulsywnie, czyli bez zastanowienia? Czy Twoje dziecko często dyskutuje, kłóci się dorosłymi, nie zawsze wykonuje polecenia? A może ma kłopoty w szkole z powodu zapominania o pracach domowych?
Jeśli tak, to ta ulotka jest dla Was!
Nauczymy Cię, jak chwalić i budować pozytywną motywację u Twojego dziecka. Jak pomóc dziecku w radzeniu sobie z trudnościami z powodu nieuwagi, nadruchliwości lub zbyt dużej impulsywności. Jak współpracować z nauczycielami i innymi specjalistami wspomagającymi rozwój Twojego dziecka.
Warsztaty przeznaczone są dla:
ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej jest problemem zdrowotnym, manifestującym się objawami zaburzeń koncentracji uwagi, nadruchliwością i nadmierną impulsywnością. Stanowi duże wyzwanie dla rodziców i nauczycieli, ale przede wszystkim jest przyczyną wielu trudności w funkcjonowaniu dziecka.
ADHD jest rozpoznaniem medycznym, niemniej warto pamiętać o tym, że leczenie dziecka polega nie tylko, na ewentualnym stosowaniu leków, ale przede wszystkim wymaga określonego sposobu pracy z dzieckiem a także przygotowania rodziców i nauczycieli. Wprowadzenie określonych zmian w pracy z dzieckiem pozwoli na wykorzystanie, naturalnego, prawdziwego i nie ograniczonego objawami ADHD, potencjału dziecka, tak aby osiągało sukcesy szkolne i towarzyskie.
Rodzicu! Dziecko z ADHD może osiągać te same cele, co jego rówieśnicy, ale przy większym nakładzie pracy – swojej, Twojej i nauczycieli. My nauczymy Cię jak wspomagać rozwój Twojego dziecka, aby zminimalizować wpływ objawów ADHD na jego funkcjonowanie.
Warsztaty obejmują spotkania raz w tygodniu, w trakcie których omawiane będą poszczególne tematy dotyczące efektywnych metod pracy z dziećmi z zespołem nadpobudliwości. Poza przekazaniem ważnych informacji, prowadzący omawiają i dostosowują ćwiczenia do poszczególnych potrzeb rodziców i ich dzieci, a także monitorują cotygodniowe postępy w wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń w domu (rodzice między spotkaniami wprowadzają odpowiednie techniki w rzeczywistych sytuacjach). Prezentowane i omawiane sposoby radzenia sobie bazują na behawioralnych metodach modyfikacji zachowań, odpowiedniej komunikacji a także obejmują tematykę uwzględniającą specyfikę okresu dojrzewania.
Podczas Warsztatów Rodzice nabywają teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat:
Warsztaty prowadzone są przez wykwalifikowane osoby, najczęściej psychologów lub pedagogów. Służą wsparciu rodziców w procesie wychowywania dziecka.
Proponujemy kompleksowy model pracy w formie:
W momencie utworzenia grupy recepcja kontaktuje się w celu umówienia spotkań.