Breadcrumbs home icon Used as home in breadcrumbs Breadcrumbs slash icon Used as slash in breadcrumbs Harmonica row icon Used in harmonica sections Button arrow Used as button arrow Phone icons Used in many elements 13x12 Pin icon Used in many elements 12x16 Envelope icon Used in many elements 12x10

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Dla dzieci Oferta warsztatowa Warsztaty dla rodziców dzieci z ADHD

Warsztaty dla rodziców dzieci z ADHD

Rodzicu! Czy Twoje dziecko często wpada w złość i ma z tego powodu kłopoty? Czy jest hałaśliwe, nieuważne, wierci się w ławce, jest ciągle w ruchu? A może ma trudności w czekaniu na swoją kolej lub często działa impulsywnie, czyli bez zastanowienia? Czy Twoje dziecko często dyskutuje, kłóci się dorosłymi, nie zawsze wykonuje polecenia? A może ma kłopoty w szkole z powodu zapominania o pracach domowych?

Jeśli tak, to ta ulotka jest dla Was!

Nauczymy Cię, jak chwalić i budować pozytywną motywację u Twojego dziecka. Jak pomóc dziecku w radzeniu sobie z trudnościami z powodu nieuwagi, nadruchliwości lub zbyt dużej impulsywności. Jak współpracować z nauczycielami i innymi specjalistami wspomagającymi rozwój Twojego dziecka.

Pobierz ulotkę

Sprawdź cennik

Informacje i zapisy

 • Recepcja NZOZ Centrum CBT
 • tel. 507 130 919, 22 853 20 50
 • liczebność grupy: 12 – 15 par rodzicielskich
 • organizacja zajęć: zajęcia prowadzone są w formie weekendowej (4 soboty)
 • koszt całkowity: 600 zł za parę rodzicielską
 • miejsce: Poradnia dla dzieci i młodzieży NZOZ Centrum CBT, ul. Wołodyjowskiego 74 (przy metrze Wilanowska)

Dla kogo są "warsztaty dla rodziców"?

Warsztaty przeznaczone są dla:

 • rodziców dzieci z ADHD lub w trakcie procesu diagnostycznego w tym kierunku,
 • dla wszystkich rodziców chcących wzmocnić swoje kompetencje wychowawcze a przede wszystkim odkryć i/lub wspierać potencjał swojego dziecka.

Co to jest ADHD?

ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej jest problemem zdrowotnym, manifestującym się objawami zaburzeń koncentracji uwagi, nadruchliwością i nadmierną impulsywnością. Stanowi duże wyzwanie dla rodziców i nauczycieli, ale przede wszystkim jest przyczyną wielu trudności w funkcjonowaniu dziecka.

ADHD jest rozpoznaniem medycznym, niemniej warto pamiętać o tym, że leczenie dziecka polega nie tylko, na ewentualnym stosowaniu leków, ale przede wszystkim wymaga określonego sposobu pracy z dzieckiem a także przygotowania rodziców i nauczycieli. Wprowadzenie określonych zmian w pracy z dzieckiem pozwoli na wykorzystanie, naturalnego, prawdziwego i nie ograniczonego objawami ADHD, potencjału dziecka, tak aby osiągało sukcesy szkolne i towarzyskie.

Rodzicu! Dziecko z ADHD może osiągać te same cele, co jego rówieśnicy, ale przy większym nakładzie pracy – swojej, Twojej i nauczycieli. My nauczymy Cię jak wspomagać rozwój Twojego dziecka, aby zminimalizować wpływ objawów ADHD na jego funkcjonowanie.

Główne cele warsztatów

 • rozwój i wzmocnienie umiejętności wychowawczych,
 • poznanie adekwatnych sposobów radzenia sobie z zachowaniami trudnymi,
 • wypracowanie nowych sposobów radzenia sobie i wspierania dziecka z ADHD, opartych na skutecznych modelach terapeutycznych, ale także na doświadczeniach innych Rodziców,
 • zaznajomienie Rodziców z metodami wsparcia, które nie mają na celu zlikwidowania objawów ADHD, ale nie dopuszczenie do powstania powikłań w funkcjonowaniu dziecka i jego rodziny.

Czemu służą i na czym polegają warsztaty?

Warsztaty obejmują spotkania raz w tygodniu, w trakcie których omawiane będą poszczególne tematy dotyczące efektywnych metod pracy z dziećmi z zespołem nadpobudliwości. Poza przekazaniem ważnych informacji, prowadzący omawiają i dostosowują ćwiczenia do poszczególnych potrzeb rodziców i ich dzieci, a także monitorują cotygodniowe postępy w wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń w domu (rodzice między spotkaniami wprowadzają odpowiednie techniki w rzeczywistych sytuacjach). Prezentowane i omawiane sposoby radzenia sobie bazują na behawioralnych metodach modyfikacji zachowań, odpowiedniej komunikacji a także obejmują tematykę uwzględniającą specyfikę okresu dojrzewania.

Tematy poruszane w trakcie warsztatów

Podczas Warsztatów Rodzice nabywają teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat:

 • objawów i „okularów” na ADHD,
 • prawidłowości rozwojowych dziecka, rozwoju społecznego i emocjonalnego,
 • postaw rodzicielskich i metod wychowawczych, związanych ze specyficznym rozwojem dziecka z ADHD,
 • przeciwdziałania powstawaniu „spirali złości’ i radzenia sobie z wybuchami agresji impulsywnej,
 • kompleksowego modelu pracy, obejmującym strategie wspierania dziecka w procesie edukacyjnym, a także modyfikowania zachowań trudnych i niepożądanych ( z uwzględnieniem funkcjonalnej analizy zachowania),
 • umiejętności radzenia sobie w sytuacjach wystąpienia trudności wychowawczych,
 • zasad współpracy ze szkołą (prawa i obowiązki ucznia, zalecenia do realizacji na terenie szkoły, prawo oświatowe).

Przydatne informacje

Warsztaty prowadzone są przez wykwalifikowane osoby, najczęściej psychologów lub pedagogów. Służą wsparciu rodziców w procesie wychowywania dziecka.

Proponujemy kompleksowy model pracy w formie:

 • zajęć warsztatowych dla Rodziców, 12 spotkań,1 raz w tygodniu po 120 minut,
 • przewidujemy także organizację warsztatów w formie zblokowanej- 4 spotkania w soboty, jeden raz w miesiącu, które będą trwały zawsze 6 godzin
 • omawiania bieżących trudności we wprowadzaniu technik modyfikacji zachowań przedstawianych w trakcie spotkań,
 • uczestnicy otrzymują skrypt zawierający informacje i materiały z zajęć.

W momencie utworzenia grupy recepcja kontaktuje się w celu umówienia spotkań.

Lokalizacje

Znajdź poradnię

Posiadamy 15 lokalizacji na terenie Polski.
Zapraszamy do skontaktowania się z naszym Biurem Obsługi Klienta (BOK).