Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności
RozumiemRodzicu! Czy Twoje dziecko:
Jeśli tak, to nasza propozycja jest dla Ciebie i Twojego dziecka! Zapraszamy na Trening Umiejętności Społecznych (TUS)!
TUS jest programem służącym do celowego i zaplanowanego uczenia różnych umiejętności społecznych, poznawania celu i sensu zachowań ludzkich. Adresowany jest do osób, które doświadczają trudności społecznych. Podczas zajęć uczestnicy uczą się umiejętności społecznych niezbędnych w codziennymżyciu.. Dzięki pracy w małej grupie, uczestnicy mogą przećwiczyć i utrwalić nowe umiejętności w bezpiecznym środowisku.
Trening umiejętności społecznych kierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. którzy:
Trening umiejętności społecznych (TUS) szczególnie jest zalecany dla dzieci i młodzieży z diagnozą zespołu Aspergera lub ADHD.
Jest to umiejętność umożliwiająca właściwą regulację emocjonalną i radzenie sobie w różnych sytuacjach społecznych. Do takich umiejętności zaliczamy między innymi:
Umiejętności społeczne pozwalają trafnie spostrzegać innych oraz rozumieć, prawidłowo oceniać i reagować w sytuacjach społecznych.
Podczas treningu uczestnicy uczą się:
Trening daje możliwość przećwiczenia, modelowania i w efekcie zmiany zachowań, które sprawiają dziecku trudności. Dzięki nabywaniu i podnoszeniu umiejętności społecznych, czyli ćwiczeniu konkretnych zachowań stosowanych w danych sytuacjach, uczestnicy uczą się właściwych zachowań i tego, jak skutecznie korzystać z nich w różnych sytuacjach. Uczestnicy mogą przeżyć pozytywne doświadczenia w grupie rówieśniczej, co zwiększa szansę na powtarzanie właściwych zachowań w gronie rówieśników, poza grupąterapeutyczną.
Dzięki treningowi dzieci i młodzież uczą się:
Treningi prowadzone są przez wykwalifikowane osoby, najczęściej psychologów lub pedagogów. Zajęcia odbywają się w grupach 10-12 osobowych. Wybór ćwiczonych umiejętności dostosowany jest do indywidualnych potrzeb uczestników. Kwalifikacja do grupy odbywa się w trakcie jednorazowej konsultacji psychologicznej u specjalisty prowadzącego trening. Kompleksowy model pracy obejmuje:
W momencie utworzenia grupy recepcja kontaktuje się w celu umówienia spotkań.