Breadcrumbs home icon Used as home in breadcrumbs Breadcrumbs slash icon Used as slash in breadcrumbs Harmonica row icon Used in harmonica sections Button arrow Used as button arrow Phone icons Used in many elements 13x12 Pin icon Used in many elements 12x16 Envelope icon Used in many elements 12x10

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Dla dzieci Oferta diagnostyczno terapeutyczna Diagnoza psychologiczna i neuropsychologiczna

Diagnoza psychologiczna i neuropsychologiczna

Zadaniem diagnozy psychologicznej jest dokonanie opisu nieprawidłowości w zakresie zachowania i funkcjonowania osoby w różnych sytuacjach życiowych oraz określenie stopnia udziału mechanizmów psychologicznych, organicznych lub środowiskowych w powstawaniu tych zaburzeń.

Cele te są realizowane w oparciu o obserwację zachowania, wywiad, rozmowę, które pozwalają na postawienie hipotez co do przyczyn nieprawidłowości oraz wykonane testy psychologiczne, które umożliwiają sprawdzenie hipotez. W przypadku diagnozy neuropsychologicznej postępowanie jest ukierunkowane na wykazanie obecności deficytów i uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego, które przyczyniają się do powstawania nieprawidłowości w zakresie zachowania i funkcjonowania.

Przy pomocy standaryzowanych skal i testów dokonujemy pomiaru poziomu inteligencji, oceny procesów poznawczych (pamięci, uwagi, postrzegania i myślenia) w tym diagnozy neuropsychologicznej, diagnozy kształtujących się cech osobowości, diagnozy relacji rodzinnych i szkolnych, funkcjonowania emocjonalnego i społecznego. Badania te mogą być wykonywane zarówno u osób zdrowych, jak i prezentujących różnego rodzaju zaburzenia – w takiej sytuacji są one zazwyczaj elementem uzupełniającym diagnozę psychiatryczną.

Diagnozę wykonują wykwalifikowani i doświadczeni psycholodzy, w większości pracownicy renomowanych ośrodków klinicznych.

Badanie psychologiczne zazwyczaj realizowane jest w czasie jednej 90 minutowej wizyty, w szczególnych przypadkach w celu pogłębienia diagnozy może zaistnieć konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań, co wiąże się z umówieniem się na kolejną wizytę.

Na pierwszą wizytę należy przynieść całą dotychczasową dokumentację psychologiczną.

INFORMACJE I ZAPISY:

Recepcja Centrum CBT, tel.: 507 130 919, 22 853 20 50

 

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PŁATNOŚCI W RATACH:

  • I rata 635 zł,
  • II, III i IV rata po 500 zł.
Lokalizacje

Znajdź poradnię

Posiadamy 15 lokalizacji na terenie Polski.
Zapraszamy do skontaktowania się z naszym Biurem Obsługi Klienta (BOK).