Breadcrumbs home icon Used as home in breadcrumbs Breadcrumbs slash icon Used as slash in breadcrumbs Harmonica row icon Used in harmonica sections Button arrow Used as button arrow Phone icons Used in many elements 13x12 Pin icon Used in many elements 12x16 Envelope icon Used in many elements 12x10

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Dla dorosłych Treningi i warsztaty Trening asertywności

Indywidualny trening asertywności

Zapraszamy na trening asertywności, który odbywa się w ramach kilku sesji indywidualnych z terapeutą. Trening przeznaczony jest dla osób, które chciałyby nauczyć się asertywności, ale nie odpowiada im grupowa forma spotkań, czy odgrywanie scenek. Klient poznaje techniki skutecznej komunikacji zarówno w teorii, jak i w odniesieniu do konkretnych sytuacji ze swojego życia. Ważnym elementem spotkań jest radzenie sobie z trudnościami w zastosowaniu technik asertywności, takimi jak negatywne myśli, poczucie winy czy lęk.

Asertywność

Asertywność to umiejętność wyrażania siebie w otwarty, szczery i stanowczy sposób. Jest to postawa szacunku wobec samego siebie, ale także wobec swojego rozmówcy. Pomaga komunikować się z ludźmi w sposób celowy, zrozumiały i niekonfliktowy. Umożliwia stawianie granic, obronę siebie w sytuacjach krytyki, czy niepożądanych zachowań ze strony innych. Przydaje się także w sytuacjach wyrażania uczuć pozytywnych, przyjmowania komplementów, oraz przy udzielaniu informacji zwrotnych.

Ramowy program

Postawa asertywna. Na czym polega i czym się różni od uległości i agresji. Jak zachowywać się w sposób pewny siebie i stanowczy.

Ogólne zasady komunikacji asertywnej. Jak rozmawiać w sposób skuteczny, otwarty, a zarazem niekonfliktowy.

Szczegółowe tematy: odmawianie, stawianie granic, reagowanie na krytykę, wyrażanie uczuć pozytywnych i negatywnych, udzielanie informacji zwrotnych. Dodatkowe zgłaszane przez klienta.

Emocje, takie jak poczucie winy i lęk, lub też specyficzne przekonania na temat relacji z ludźmi, mogą utrudniać zachowania asertywne, mimo znajomości technik. Klient nabywa umiejętności radzenia sobie z tego rodzaju przeszkodami.

Podsumowanie nabytej wiedzy ze wskazaniem obszarów wymagających dalszych ćwiczeń.

Czas trwania

ok. 6 sesji 50 minutowych, w tym 1 sesja – wywiad, rozpoznanie trudności i potrzeb.

Cena

130 zł każda sesja treningowa.

Prowadzący

Ewa Mroczek, doświadczony psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo – behawioralny. Obecnie w trakcie dwuletniego szkolenia prowadzącego do uzyskania certyfikatu terapeuty Dialogu Motywującego.

Lokalizacje

Znajdź poradnię

Posiadamy 15 lokalizacji na terenie Polski.
Zapraszamy do skontaktowania się z naszym Biurem Obsługi Klienta (BOK).