Breadcrumbs home icon Used as home in breadcrumbs Breadcrumbs slash icon Used as slash in breadcrumbs Harmonica row icon Used in harmonica sections Button arrow Used as button arrow Phone icons Used in many elements 13x12 Pin icon Used in many elements 12x16 Envelope icon Used in many elements 12x10

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Blog psychonarzedziakids.pl

psychonarzedziakids.pl

11 grudnia 2022
| Dorota Wiśniewska | Aktualności

Czas dorastania to proces naturalny, często trudny, pełen turbulencji, kryzysów, „zmian akcji” i zagrożeń. Dziecko zmienia się w dorosłego. Musi przejść drogę do poznania i zbudowania siebie. Rolą dorosłych jest mądre towarzyszenie dziecku w tym okresie życia.

psychonarzedziakids.pl

Poznanie problemów okresu adolescencji otwiera na zrozumienie i akceptację zmian jakie zachodzą w zachowaniu, reakcjach, postrzeganiu siebie, świata i innych przez nastolatka. Zrozumienie etapów dorastania pomaga rodzicom spokojnie i w miarę „bezstresowo”, przejść ten okres w życiu dziecka.

Wiedza dla nastolatków

Wiedza z zakresu psychologii okresu dorastania jest dla nastolatków i ich rodziców kluczowa. W 2022 roku Centrum CBT zrealizowało projekt Skrzynka z Narzędziami dla Dzieci. Jego  celem było podnoszenie świadomości na temat  szeroko pojętych problemów rozwojowych dzieci i młodzieży oraz roli dorosłych (rodziców, nauczycieli) w tym procesie.

W ramach projektu przygotowano szereg narzędzi do świadomego i celowego wykorzystywania
wiedzy psychologicznej w budowaniu siebie przez nastolatków. Psychologowie z Centrum CBT w sposób przystępny wyjaśniają czym jest samoocena, jak ją budować, wyjaśniają rolę emocji. To wszystko zostało zapisane w formie video (webinarów). Przygotowano również materiały „do poczytania”, na temat problemów jakie mogą pojawić się w okresie adolescencji. Są one publikowane na blogu na stronie internetowej.

Wiedza dla dorosłych

Z materiałów przygotowanych dla nastolatków mogą korzystać również dorośli. Na blogu prezentowane są treści dotyczące rozwoju dziecka, jego zdrowia psychicznego i fizycznego.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi w ramach projektu. Nauczyciele znajdą tu scenariusze lekcji wychowawczych, podczas których mogą poruszyć tematykę profilaktyki zdrowia psychicznego.

Webinary oraz prezentacje on -line, dostępne są bezpłatnie na stronie www.psychonarzedziakids.pl

Webinary prowadzone są przez dr n. o zdr. Annę Kaźmierczak-Mytkowską oraz Mikołaja Golińskiego.

 

Koordynatorem projektu z ramienia Centrum CBT jest p. Dorota Wiśniewska, dyrektor zarządzająca Centrum CBT.

Partnerami projektu są: Fundacja Nie widać po Mnie oraz Otako Media.

Projekt prowadzony jest przez Centrum CBT w ramach programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dzieci i młodzieży z Województwa Mazowieckiego. Działania finansowane są ze środków Województwa Mazowieckiego.

Dorota Wiśniewska

zobacz wpisy
Lokalizacje

Znajdź poradnię

Posiadamy 15 lokalizacji na terenie Polski.
Zapraszamy do skontaktowania się z naszym Biurem Obsługi Klienta (BOK).