Breadcrumbs home icon Used as home in breadcrumbs Breadcrumbs slash icon Used as slash in breadcrumbs Harmonica row icon Used in harmonica sections Button arrow Used as button arrow Phone icons Used in many elements 13x12 Pin icon Used in many elements 12x16 Envelope icon Used in many elements 12x10

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Blog Problemy po COVID – gdzie szukać pomocy psychologicznej?

Problemy po COVID – gdzie szukać pomocy psychologicznej?

20 września 2022
| Dorota Wiśniewska | Wiedza

Pandemia COVID-19 dla wielu z nas była naprawdę ogromnym wyzwaniem. Izolacja, brak kontaktu z nawet najbliższymi członkami rodziny, a także duży szum informacyjny sprawiły, że wielu z nas czuło się zagubionych i niepewnych nadchodzących dni. Wszystkie te czynniki miały negatywny wpływ na naszą psychikę i prowadzić mogły do rozwoju zaburzeń natury psychicznej lub emocjonalnej. W przypadku odczuwania spadku nastroju z powodu problemów po COVID-19 po pomoc warto udać się do psychologa.

Problemy po COVID – gdzie szukać pomocy psychologicznej?

Jak po COVID-19 może pomóc Ci psycholog?

COVID-19 nie miał bezpośredniego wpływu na kondycję psychiczną jednak wiele czynników, które wywołał, już tak. Separacja od najbliższych, brak możliwości wyjścia z domu podczas kwarantanny lub izolacji, brak spotkań ze znajomymi nawet w środowisku pracy, a także ciągła obawa o stan zdrowia to tylko część powodów, dla których u wielu osób pojawiły się dolegliwości o charakterze nerwicowo-lękowym oraz zaczątki fobii społecznej. U niektórych osób tak restrykcyjna separacja wywołała nawet stany depresyjne. Zmagasz się z trudnościami emocjonalnymi będącymi wynikiem izolacji, którą wymusił na nas COVID-19? Obawa o stan zdrowia Twój i Twoich najbliższych sprawia, że wystąpiły u Ciebie natręctwa i zachowania nerwicowe? Przyzwyczajenie do separacji sprawia, że nieswojo czujesz się w obecności ludzi, choć odczuwasz potrzebę spędzania z nimi czasu? Może zmagasz się z żałobą związaną z utratą kogoś bliskiego w wyniku zakażenia? W zależności od tego, jaką szkodę wyrządził Ci COVID-19 psycholog ma kompetencje pozwalające mu dotrzeć, do ich sedna i wspomóc Cię w jej przezwyciężaniu.

Jakiego wsparcia udziela psycholog po COVID-19?

Po COVID-19 ze strony psychologa możesz liczyć na wsparcie w postaci terapii indywidualnej prowadzonej w dostosowanym do Twoich predyspozycji i stanu zdrowia nurcie, a także terapii grupowej lub doraźnych konsultacji psychologicznych w sytuacjach kryzysowych. Wraz z zakończeniem pandemii wiele firm wraca do pracy w trybie stacjonarnym, co wymaga przełamania się i powrotu do stresującego i wymagającego środowiska biurowego. Ze strony psychologa możesz liczyć na wsparcie w zakresie rozmów i diagnostyki ewentualnych zaburzeń utrudniających Ci pracę w biurze. W przypadku traumy związanej z utratą kogoś bliskiego w trakcie pandemii również możesz liczyć na pomoc psychologa, który dopasuje formę pomocy do Twoich potrzeb i, w przypadku zajścia takiej konieczności, zalecić może nawet wizytę u psychiatry. Psycholog ma kompetencje do tego, by prowadzić pacjentów online lub w gabinecie. W zależności od stanu zdrowia pacjenta oraz jego kondycji jest on w stanie dopasować się do jego potrzeb i prowadzić leczenie w zgodzie z nimi w celu zapewnienia efektywności i jak najszybszego powrotu pacjenta do stabilności emocjonalnej umożliwiającej mu prawidłowe funkcjonowanie.

Gdzie szukać pomocy psychologicznej po COVID-19?

Pomoc psychologiczną w zakresie zwalczania objawów zaburzeń i chorób natury psychicznej oraz emocjonalnej będących wynikiem pandemii uzyskasz w poradniach i centrach zdrowia psychicznego, a także w prywatnych gabinetach lekarskich. Pomoc psychologiczną w zakresie leczenia i diagnozowania chorób będących pogłowiem COVID-19 oferują specjaliści przyjmujący w poradni CBT w różnych miastach Polski: Warszawie, Legionowie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, a także Otwocku. Najwyższe standardy oferowanych przez specjalistów CBT usług medycznych wynikają z ich wieloletniego doświadczenia oraz kompleksowego i empatycznego podejścia do problemów pacjentów zarówno dorosłych, jak i młodszych (w okresie dorastania i dojrzewania). Pomoc psychologiczna po COVID-19 to nie jedyna forma wsparcia, jakiej udzielają specjaliści przyjmujący w poradniach CBT. Służymy pomocą osobom zmagającym się z zaburzeniami i chorobami natury psychicznej wynikającymi z innych niż pandemia, czynników. Nie wiesz gdzie szukać pomocy psychologicznej po COVID-19? Wybierz placówkę CBT w wybranym mieście i skorzystaj ze wsparcia najlepszych psychologów i psychoterapeutów dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Serdecznie zapraszamy!

Dorota Wiśniewska

zobacz wpisy
Lokalizacje

Znajdź poradnię

Posiadamy 15 lokalizacji na terenie Polski.
Zapraszamy do skontaktowania się z naszym Biurem Obsługi Klienta (BOK).