Breadcrumbs home icon Used as home in breadcrumbs Breadcrumbs slash icon Used as slash in breadcrumbs Harmonica row icon Used in harmonica sections Button arrow Used as button arrow Phone icons Used in many elements 13x12 Pin icon Used in many elements 12x16 Envelope icon Used in many elements 12x10

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Blog Konferencja Edukacyjno-Szkoleniowa Psychoterapia Młodych cz. 2. Wskazówki praktyczne.

Konferencja Edukacyjno-Szkoleniowa Psychoterapia Młodych cz. 2. Wskazówki praktyczne.

25 stycznia 2023
| Dorota Wiśniewska | Aktualności
Konferencja Edukacyjno-Szkoleniowa Psychoterapia Młodych cz. 2. Wskazówki praktyczne.

28-29.03.2023 roku  w Poznaniu odbędzie się konferencja: „Psychoterapia Młodych cz. 2. Wskazówki praktyczne”. Zaprezentowane zostaną projekty rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia psychicznego. Organizatorem konferencji jest Katedra i Zakład Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, kierowane przez prof. dr hab. Ewę Mojs.  W konferencji udział wezmą między innymi przedstawiciele Centrum CBT i wykładowcy Szkoły Psychoterapii Centrum CBT dr n. o zdr. Anna Kaźmierczak-Mytkowska oraz prof. dr hab. Tomasz Wolańczyk.

Tematy przewodnie konferencji

Tematami przewodnimi konferencji będą problemy psychiczne dzieci i młodzieży oraz transformacja w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i rodziny.

Konferencja kierowana jest do psychoterapeutów, osób szkolących się, psychologów, lekarzy i pedagogów, a także wszystkich zainteresowanych zaproponowaną problematyką.

Konferencja jest kontynuacją konferencji, która się odbyła w 2022 roku, podczas której tematy związane z problemami psychicznymi dzieci i młodzieży i możliwościami interwencji nie zostały wyczerpane.

Podczas tegorocznej konferencji  będą omawiane zarówno nowe zjawiska takie jak trauma zbiorowa, jej wpływ na zdrowie dzieci i młodzieży jak i nowe możliwości interwencji terapeutycznych.

Konferencja zaprezentuje najnowocześniejsze, oparte na dowodach interwencje w zakresie leczenia, edukacji i profilaktyki u dzieci, młodzieży, młodych dorosłych, rodzin. Począwszy od analizy interakcji rodzic-niemowlę w terapii, zmianami rozwojowymi w terapii oraz przebiegiem i rezultatami psychoterapii dzieci, młodzieży i rodzin w różnych paradygmatach psychoterapeutycznych.

Międzynarodowi goście

Konferencja odbędzie się z udziałem gości zagranicznych – psychoterapeutów z Niemiec i Ukrainy, którzy przedstawią rozwiązania praktyczne w zakresie prowadzenia psychoterapii. Do udziału w konferencji organizatorzy zaprosili zarówno badaczy jak i praktyków, którzy zechcą się podzielić z wskazówkami praktycznymi w zakresie interwencji psychologicznych.

Panele dyskusyjne i warsztaty

Celem konferencji „Psychoterapia Młodych” jest także przedstawienie transformacji w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i rodziny, zatem zaprezentowane będą także projekty rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia psychicznego zgodnie z zaplanowaną i stopniowo wprowadzana reformą sytemu.
Ważną częścią konferencji będą także panele dyskusyjne dotyczące niepokojów młodych terapeutów jak i rozterek tych doświadczonych, a także warsztaty. Warsztaty poświęcone będą zarówno rozwiązywaniu konkretnych problemów terapeutycznych, jak i rozwojowi osobistemu terapeutów.

Organizatorzy zapraszają także do przesyłania propozycji referatów konferencyjnych najpóźniej do 31 stycznia 2023 r.

Wszystkie informacje na temat konferencji znajdują się na stronie:

http://www.psychoterapia2023.bok-ump.pl/

 

Patronat Honorowy: 

JM Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski

JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska

Dorota Wiśniewska

zobacz wpisy
Lokalizacje

Znajdź poradnię

Posiadamy 15 lokalizacji na terenie Polski.
Zapraszamy do skontaktowania się z naszym Biurem Obsługi Klienta (BOK).